הנס הגדול של משפחת קוסיאשוילי

נס גדול היה פה

מהי אזוספרמיה? קודם תכירו את הרצל ושירה קוסיאשוולי הנשואים כבר 13 שנה. הרצל ושירה הם זוג חרדי שסבל מאי כניסה להריון עקב בעיות פוריות. במגזר החרדי, מעבר ללחץ החברתי וההורי להוליד בקצב מהיר מעט אחרי החתונה, ישנה גם הסביבה הפיזית המקיפה אותם ביום יום ובה כל הזוגות הצעירים מביאים עוד ועוד ילדים לעולם.

 

 

במהלך שנת נישואיהם הראשונה הזוג הצעיר ניסה להיכנס להריון פעמים רבות אך ללא הצלחה. לאחר שנה מלאת נסיונות הם הבינו שישנה איזשהי בעיית פוריות והחליטו לבדוק זאת. בבדיקה שעברו התגלה כי הבעיה היא אצל הרצל.

לאחר מספר שנים, באחד מימי נישואיהם, הרצל הציע שיסעו לחופשה, למרות היותם שניהם בלבד במשפחה הקטנה שהקימו בטענה שמותר להם להתפנק גם אם זה רק שניהם וכי עליהם לנצל את הזוגיות שלהם. בדרכם לחופשה הם עצרו לקבלת חוות דעת אחרי ניסיון IVF שעבר הרצל שנכשל.

הזוג המתוסכל ניסה מספר פתרונות, ביניהן ניתוח טסה, בו הוציאו מגופו של הרצל מספר תאי זרע ובעזרתם הפרו את ביציותיה של שירה בהפריה חוץ גופית, אך שוב ללא הצלחה. באותה חוות דעת שקיבלו, לאחר כל הכשלונות שחוו, אמר להם הרופא כי לא יהיו להם ילדים ביולוגיים ושאולי כדאי שיאמצו ילד.

מאז עבר כמה זמן ולאחר שני ניסיונות נוספים שכשלו, הזוג הגיע למרפאת ברטוב. מיד התחלפה הרגשת הייאוש בתקווה וזאת רק מאווירת האופטיומיות שהשרה עליהם ד”ר ברטוב.

אזוספרמיה

במרפאה התברר שהרצל סובל מתופעה הנקראת אזוספרמיה, תופעה נדירה שרק כאחוז אחד מהאוכלוסיה סובלים ממנה. אזוספרמיה היא בעצם תופעה שבה אין תאי זרע בדוגמת הזרע הרגילה ונחשבת לבעיה חמורה מאוד מאחר ואין תאים שאפשר לקחת אותם ולבצע בעזרתם הפריה חוץ גופית.

את דגימת הזרע של הרצל לקחו האחיות למעבדה ובה בעזרת מיקרוסקופים בהגדלה גדולה במיוחד חיפשו את התאים הבודדים התקינים הקיימים אצלו. מאחר והכמות קטנה מדי, הרצל נדרש לעבור על התהליך מספר פעמים כדי שיהיו מספיק תאים כדי להפרות את כל הביציות של שירה.

שבועיים לאחר מכן, הזוג קיבל את הבשורה המשמחת – שירה נכנסה להריון! היום, הזוג המאושר שחווה סוג של נס, מגדל באהבה גדולה את בתם המקסימה, שבזכות הטיפולים המיוחדים של מפראת ברטוב, הגיחה לעולם.

WordPress Video Lightbox

לייעוץ, וקבלת עזרה. השאירו פרטים

או חייגו 073-3744845