בדיקת הלוספרם

מהי בדיקת הלוספרם

בדיקת הלוספרם Halosperm בודקת את אחוז השברים בחומר התורשתי של תאי הזרע. הערך המתקבל בבדיקת ההלוספרם נקרא DFI%.
כאשר אחוז תאי הזרע שיש בהם שברים בחומר התורשתי גבוה, הדבר יכול להשפיע על סיכויי ההשתרשות של העוברים שמהם נוצרו תאי הזרע וגם יכול להיות מעורב בהפלות חוזרות בטרימסטר הראשון של ההריון.
בדיקת הזרע הרגילה לא בודקת ערך זה ואין בה אינדיקציה לריבוי שברים בחומר התורשתי, ואכן ישנם מטופלים שיש להן ערכים תקינים לגמרי בבדיקת הזרע הרגילה, אך ערכים לא תקינים בבדיקה זו.

בדיקת ההלוספרם מומלצת במקרים של כישלונות חוזרים בטיפולי הפריה חוץ גופית, במקרים של הפלות חוזרות וגם במקרים של תת פוריות על רקע בלתי מוסבר.
ערכים תקינים בבדיקה זו, הם DFI% נמוך מ 15%. ערכים של 15%-30% הם ערכים גבוליים ומעל 30% הערכים כבר לא תקינים ודורשים טיפול.
לרוב הטיפול בריבוי שברים בחומר התורשתי של הזרע כולל נטילת אנטי-אוקסידנטים כתוספי תזונה.
נטילת אנטי-אוקסידנטים יעילה מאד כאשר היא נלקחת בצורה קפדנית, וברוב המקרים מביאה את המטופל לשיפור משמעותי בתוצאות הבדיקה.
כאשר נטילת אנטי-אוקסידנטים לא משפרת את נתוני DFI%, ניתן להשתמש בכלי מעבדתי הנקרא קולונה MACS העוזר להקטין את כמות תאי זרע בעלי השברים הנמצאים בדגימה. הקולונה קושרת אליה תאים אלו ומסלקת אותם מהדגימה. הכנת הזרע בקולונה MACS מתאימה כהכנה לטיפולי הזרעה IUI ולטיפולי הפריה חוץ גופית IVF.

בדיקת זרע פרטית, בדיקת זרע, ברטוב המרכז לפריות הגבר

ההנחיות לבדיקה

ערכי DFI% עלולים להיות מושפעים ממשך ההתנזרות של הגבר (הימים שלא הוציא זרע לפני הבדיקה) ולכן חשוב להגיע לבדיקה עם התנזרות קצרה, עדיף של יום אחד בלבד.

את דגימת הזרע כדאי לתת במעבדה או להביא אותה מהבית תוך שעה מזמן הנתינה.

WordPress Video Lightbox

לייעוץ, וקבלת עזרה. השאירו פרטים

או חייגו 073-3744845