כשלונות בהזרעות

טיפולי הזרעה נעשים בתור קו ראשון של טיפולי פוריות לזוגות שאינם מצליחים להיכנס להריון במהלך תקופה של מעל שנה.

כשלונות בטיפולי הזרעה

טיפול זה מתאים למצבים בהם כמות תאי הזרע וערכי התנועה שלהם סבירים, שכן הזרע מוזרק לרחם של האישה ומשם צריך לעבור מרחק גדול עד לביצית שמחכה לו בחצוצרה.

אחוזי ההצלחה הכלל-ארציים של טיפולי ההזרעות הינם נמוכים למדי ועומדים על כ-15% הצלחה למחזור טיפול, אך מכיוון שמדובר בטיפול קל יחסית, מקובל לבצע מספר סבבי טיפול, אחד אחרי השני ולנסות להרות בדרך זו.

בכדי לשפר את סיכויי ההצלחה בטיפול פשוט זה ולהמנע מהצורך במעבר לטיפולי IVF, מומלץ לבצע את את השבחת הזרע בשיטה הטובה ביותר והיא שיטת מפל צפיפות Density gradient. השבחה זו אמנם יקרה יותר, אך מסוגלת להעשיר את אוכלוסיית תאי הזרע בעלי המורפולוגיה הטובה יותר ולכן להעלות את הסיכויים להצלחה. 

מרכז ברטוב, פוריות, ברטוב, תאי זרע

בדיקות מומלצות במקרי כשלונות בהזרעות 

ישנם מטופלים שעבורם גם מספר רב של טיפולי הזרעה לא מביאים להשגת הריון. במקרים אלה נמליץ על ביצוע בדיקה מעמיקה יותר לזרע הנקראת אבחון מורפולוגי של הזרע במיקרוסקופ בהגדלה גדולה. אבחון זה נועד לנסות לענות על השאלה, האם ייתכן שהסיבה לכישלונות הרבים בטיפולי ההזרעה, היא מורפולוגיה ירודה של הזרע והאם רק בגלל זה מתקיימים כשלונות בהזרעות.
 
לאור התוצאות שמתקבלות, ניתן להחליט האם להמשיך בטיפולי ההזרעה, לשנות את שיטת השבחת הזרע שננקטה כהכנה לטיפולים או לעבור לתהליך של הפריה חוץ גופית, ייתכן בשילוב עם מיון מורפולוגי של תאי הזרע התקינים (שיטת ברטוב IMSI)  – במקרים בהם מתגלה מורפולוגיה ירודה במיוחד.
 
 
בנוסף לבדיקת האבחון המורפולוגי אנו ממליצים על בצוע תרבית זירמה כדי לברר האם קיים זיהום חיידקי העשוי להוריד את סיכויי ההצלחה של טיפולי הפוריות.
 

ניתן גם לשקול ביצוע בדיקת הלוספרם

WordPress Video Lightbox

לייעוץ, וקבלת עזרה. השאירו פרטים

או חייגו 073-3744845