שאלות ותשובות

יש לכם שאלות? לנו יש את התשובות

מידע למטופלים במרכז

מרכז ברטוב נותן מענה למגוון של בעיות פוריות אצל גברים.
דף שאלות ותשובות זה מרכז את השאלות הנפוצות שצצות בנושאי פוריות הגבר כדוגמת:
אזוספרמיה, שיטת ברטוב, שיטת imsi, בדיקת זרע ועוד.

הינה שיטה למיון תאי הזרע ע”פ המורפולוגיה (מבנה התא) שלהם לצורך הפריה חוץ- גופית. בשיטה זו, סורקים את דוגמת הזרע במיקרוסקופ בהגדלה גדולה של פי 6000 במשך מספר שעות, ומבודדים את תאי הזרע בעלי סיכויי ההיריון הטובים ביותר על סמך מבנה התא. תאים אלו נשלחים ליחידות ה-IVF להזרקה לביציות.

אחוזי ההצלחה הינם פי 2 מהפריה חוץ גופית המתבצעת ללא IMSI, כ-40% הצלחה.

כן. פרסמנו מספר רב של מחקרים מדעיים בכתבי העת השונים, בראשם כתב העת היוקרתי New England Journal of Medicine.
חלק מהמחקרים ניתן למצוא באתר שלנו

מהרגע שדוגמת הזרע הגיעה למרכז ברטוב הוא עובר שטיפה ומונח מיד בחומרים מעבדתיים אשר מזינים אותו ושומרים עליו במשך שעות ארוכות. דבר זה מאפשר לנו לעבוד איתו שעות ארוכות מול המיקרוסקופ ולהוציא את התוצאה הטובה ביותר עבור המטופלים שלנו.

ישנם גברים אשר בבדיקות זרע רגילות, תחת מיקרוסקופ אור רגיל, לא נמצאו בזרמתם תאי זרע כלל או שנמצאו תאי זרע חסרי תנועה וחיות. עבור מקרים אלו, נמליץ על בדיקת חיפוש. בבדיקה זו, אנו מרכזים את הזרמה וסורקים את כל המשקע תחת מיקרוסקופ מיוחד בעל יכולת הגדלה של 6000× ועקב כך יכולת החיפוש בעזרתו גדולה יותר. בהגדלה גדולה ניתן גם לראות את התאים הבודדים שזנבם רוטט. תאים אלו הינם חיים וניתן ולהשתמש בהם בשיטת ההפריה החוץ-גופית במיקרומניפולציה.

במידה ויש כמות ותנועה טובים, נמליץ על 3-6 ימי התנזרות. עבור בדיקת הלוספרם, ישנו צורך של התנזרות למשך יום אחד או מקסימום יומיים. מקרים אחרים, אנו נותנים המלצה ספציפית לכל מטופל על סמך בדיקות קודמות וההיסטוריה הרפואית שלו.

מרכז ברטוב הינו מרכז ייחודי השונה לחלוטין מכל מרכז אחר לפוריות הגבר, בארץ ובעולם. במרכז ברטוב קיים ידע רב אשר נצבר בשנות המחקר הרבות של פרופסור ברטוב שהחל בחקר מבנה תאי הזרע במיקרוסקופים אלקטרוניים וכיום, אחרי מעל 40 שנה של פעילות, צברנו ידע וניסיון בתחום איכות הזרע (ספרמטולוגיה) והטיפול בזרע שלא קיים באף מקום אחר. אנחנו מטפלים במקרים הפשוטים ועד המקרים הקשים ביותר, ביצירתיות רבה ומתוך מחשבה שאפשר וכדאי להשקיע מאמצים רבים כדי להביא את המטופלים שלנו להבאת ילדים לעולם.
בזכות הבדיקות והטיפולים שביצענו אצלנו, הצלחנו לעזור לאלפי זוגות להביא ילדים, גם במקרים שנראו אבודים. במרכז עובד צוות ותיק ומנוסה שעבר הכשרה מיוחדת בתחום אבחון, חיפוש ומיון תאי הזרע ואנחנו משתמשים בשיטות הבלעדיות שפותחו אצלנו במרכז.

מרכז ברטוב עובד בשיתוף פעולה עם מספר רב של יחידות להפריה חוץ גופית בפריסה ארצית רחבה: צפון, דרום, איזור ירושלים וכמובן מרכז הארץ.
בנוסף, אנחנו גם מכינים דגימות זרע לטיפולי IVF המבוצעים בחו”ל.

קיימות שלוש שיטות עיקריות להכנת זרע להזרעה: שטיפת תאי הזרע, העשרת תאי זרע על פי תנועתם ושיטת מפלי צפיפות המעשירה את אוכלוסיית תאי הזרע בעלי המורפולוגיה הטובה ביותר. במרכז ברטוב אימצו את שיטת מפלי צפיפות, כיוון שהיא משפרת בצורה הטובה ביותר את הסיכוי להיריון בר קיימא ומומלצת ביותר על ידי רופאי הפיריון.

אצל זוגות הסובלים מהפלות חוזרות בטרימסטר הראשון של ההריון, שלא ידועה הסיבה שבגללה הם סובלים מהפלות, מומלץ לבצע בדיקות מעמיקות לזרע. בדיקות אלה כוללות אבחון מורפולוגי של ראשי תאי הזרע במיקרוסקופ בהגדלה גדולה ובדיקת הלוספרם, הבודקת נוכחות שברים בחומר התורשתי של הזרע.

בדיקת ההלוספרם בודקת את אחוז תאי הזרע שיש בהם שברים בחומר התורשתי. ישנו מספר גדול של מחקרים המראים, כי אחוז גבוה של תאי זרע שיש בהם שברים בחומר התורשתי יכול להיות מעורב בקושי להשגת הריון או בקושי להחזיק את ההריון בטרימסטר הראשון של ההריון. לכן, את בדיקת ההלוספרם מומלץ לבצע במקרים של כשלונות חוזרים בטיפולי הפריה חוץ גופית IVF ובמקרי הפלות חוזרות בטרימסטר הראשון של ההריון, כאשר לא נמצאה בעיה אצל האישה.

קולונה מקס היא כלי לסינון זרע המקטין נוכחותם של תאי זרע בעלי שברים בחומר התורשתי. בשיטה זו מעבירים את דגימת הזרע דרך קולונה MACS והיא קושרת אליה חלק מתאי הזרע המכילים שברים בחומר התורשתי. הסינון בקולונה זו מומלץ למטופלים שקיבלו ערכים גבוהים בבדיקת ההלוספרם (בדיקה הבודקת נוכחות שברים בחומר התורשתי של הזרע).

WordPress Video Lightbox

לייעוץ, וקבלת עזרה. השאירו פרטים

או חייגו 073-3744845