חיפוש תאי זרע (למקרי אזוספרמיה)

בדיקת חיפוש תאי זרע בהגדלה גדולה

אי פריון בגברים נגרם עקב פגם בכמות או באיכות . איכות הזרע מושפעת ממבנה הזרע, יכולת התנועה שלו, ליקויים בנוזל הזרע או יצירה לקויה של זרע באשכים. בעזרת בדיקה של חיפוש תאי זרע בהגדלה גדולה ניתן להעלות את שיעור הצלחות.

חיפוש תאי זרע
חיפוש תאי זרע

למי מומלצת בדיקה זו:

  • לגברים שנמצאו חסרי תאי זרע בבדיקה רגילה (Azoospermia).
    • מדובר באבחנה ששכיחותה באוכלוסייה הגברית מגיעה לכדי 1%, ועד ל-10-15% מהפונים למרפאות לפריון הגבר. במצב זה
  • לגברים שבהם תאי הזרע חסרי תנועה.
  • לגברים להם הוצאה רקמת אשך (TESE, micro-TESA)
  • גברים שנעשה להם דיקור אשכים (TFNA) – תהליך אשר מבוסס על שאיבת נוזלים ותאים מהאבוביות (צינורות הזרע) בתוך האשך. בתוך החומר שנשאב מאתרים מיקרוסקופית תאי זרע והם מוזרקים לביציות. 

תהליך הבדיקה לחיפוש תאי זרע

בבדיקה זו אנו מרכזים את הזירמה וסורקים את כל המשקע תחת מיקרוסקופ אור מיוחד בעל יכולת הגדלה של 6000×, הגדלה המאפשרת יכולת חיפוש ואיתור תאי זרע בהצלחה גדולה יותר. בהגדלה שכזו ניתן גם לראות את התאים הבודדים שזנבם רוטט. תאים אלו הינם חיים וניתן ולהשתמש בהם בשיטת ההפריה החוץ-גופית במיקרומניפולציה*. 

תאים נדירים אלו יוקפאו לגיבוי וישמשו בהמשך בתהליך IVF להפריית ביציות האישה.

 

שילוב של הכנה נכונה של המטופל לבדיקה, תצפית מדוקדקת רבת שעות על הזירמה תחת מיקרוסקופ בהגדלה גדולה,  מאפשרות לנו למצוא תאי זרע במעל ל- 20% מהמקרים למרות ואף על פי שבבדיקות הרגילות לא נמצאו תאים כאלה – ועל כך גאוותנו. 

למעבדה רקורד מרשים ביותר בתחום זה, והיא מקבלת מטופלים רבים מהארץ ומהעולם לצורך בדיקה זו.

 

 

*במקרים בהם הסיבה לבעיית הפריון מקורה בזרע, או במקרים שלא מתקבלת הפריה בהזרעה רגילה, ניתן להעלות את הסיכוי להפריה על-ידי הזרקה של הזרע ישירות לביצית בהנחיית מיקרוסקופ.

אנחנו מחויבים לשמור על פרטיות כל הפונים. לא נעביר את הפרטים שלכם הלאה.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out LoudPress Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out LoudPress Enter to Stop Reading Page Content Out LoudScreen Reader Support
WordPress Video Lightbox

לייעוץ, וקבלת עזרה. השאירו פרטים

או

חייגו 073-3744845