חוסר בתאי זרע

בדיקה מקורית וייחודית, רק אצלנו, במרכז לפוריות הגבר

חוסר בתאי זרע
חוסר בתאי זרע

אצל 6.3% מהגברים התת-פוריים מתגלה מצב של חוסר בתאי זרע – אזוספרמיה/ אזואוספרמיה. במרוצת העשור האחרון מצב זה החמיר ומגיע כיום לכ 8.1% מכלל הגברים התת-פוריים.

מצב של חוסר בתאי זרע אצל הגבר יכול לנבוע מ-3 סיבות עיקריות:

  1. אזאוספרמיה לא חסימתית- אין תהליך ספרמטוגנזה (ייצור תאי זרע באשכים) = Non Obstructive azoospermia
  2. חסימה בתעלה הזכרית – חסימה מכנית או חסימה שנוצרת ע”י זיהום חיידקי
  3. חוסר חלקי/מלא בצינור מוליך הזרע שנקרא Vas Deferens. בעיה זו יכולה להיות קשורה למוטציות בגן ה- CF ובדרך כלל מעורב בחוסר בשלפוחיות הזרע

חוסר זרע לא חסימתי ( Non Obstructive azoospermia) יכול לקרות כתוצאה מ:

  • חוסר תאי גרמינליים (יוצרי זרע)
  • Maturation Arrest- מעצור בקו הייצור. יש ייצור התחלתי של תאי זרע אך הוא נעצר במהלכו ולא מגיע להתפתחות תאי זרע אשכים נורמליים
  • בעיות הורמונליות כדוגמת מחסור בטסטוסטרון
  • ועוד

אבחון של האזוספרמיה על רקע חסימתי/לא חסימתי ניתן לקבוע גם בעזרת טראנס רקטל אולסטרסאונד. אם מתגלה חסימה, ובהיסטולוגיה נראה שיש ייצור של תאי זרע, אז מוצע ע”י האורולוג לבצע ניתוחים שבאמצעותם משתדלים להפיק תאי זרע ישירות מן האשכים או מיותרת האשך לפני מיקום המחסום.

מצב השני, בו אין חסימה, אנו מציעים למטופלים לבצע בדיקת חיפוש תאי זרע במיקרוסקופ בהגדלה גדולה. בבדיקה זו משלבים תצפית מדוקדקת על הזירמה תחת מיקרוסקופ בהגדלה גדולה. שילוב של הכנה נכונה של המטופל לבדיקה ושעות חיפוש דקדקניות, מאפשרות במעל 20% מהמקרים, למצוא בכל זאת תאי זרע ואף תאי זרע בעלי תנועה, למרות שבבדיקות הרגילות לא נמצאו תאים כאלה. תאים נדירים אלו יוקפאו לגיבוי וישמשו בהמשך בתהליך IVF להפריית ביציות האישה. למעבדתנו רקורד מרשים ביותר בתחום זה, והיא מקבלת מטופלים רבים מהארץ ומהעולם לצורך בדיקה ייחודית זו.

חיפוש תאי זרע

בדיקה זו מומלצת במקרים הבאים:

1.גברים שנמצאו עם חוסר בתאי זרע בבדיקה רגילה (Azoospermia).

2.לגברים שבהם תאי הזרע חסרי תנועה.

3.לגברים להם הוצאה רקמת אשך (TESE) או שנעשה להם דיקור אשכים (TFNA)

בבדיקה זו אנו מרכזים את הזירמה וסורקים את כל המשקע תחת מיקרוסקופ אור מיוחד בעל יכולת הגדלה של 6000× המאפשר יכולת לחיפוש ואיתור בצורה איכותית יותר.  בהגדלה גדולה ניתן לראות גם תאים הבודדים שזנבם רוטט. תאים אלו הינם חיים וניתן ולהשתמש בהם בשיטת ההפריה החוץ-גופית במיקרומניפולציה.

נתוני הצלחה של המרכז

בסיכום תוצאות שנערך לאחרונה במעבדתנו נמצא כי מתוך 113 גברים שנמצאו עם חוסר בתאי זרע בבדיקה רגילה (Azoospermic patients) התגלו בעזרת פרוצדורת העבודה וההגדלה הגדולה תאי זרע בזירמה ב-22% מהמקרים. בגברים בהם התגלו תאי זרע בזירמה, נמצאו בממוצע 10 תאי זרע לגבר. לאחר מיון תאי הזרע שנמצאו ע”פ איכותם, הושגו 47% הריונות בהפריה חוץ- גופית.

ב-30 גברים להם נערך מיון תאי זרע שנמצאו ברקמת אשך (TESA ו- TFNA), הושגו הריונות ב-53% מהמקרים.

אנחנו מחויבים לשמור על פרטיות כל הפונים. לא נעביר את הפרטים שלכם הלאה.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out LoudPress Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out LoudPress Enter to Stop Reading Page Content Out LoudScreen Reader Support
WordPress Video Lightbox

לייעוץ, וקבלת עזרה. השאירו פרטים

או

חייגו 073-3744845