הפלות חוזרות והטיפול בהן

על הקשר שבין איכות זרע הגבר והשפעתו על הפלות חוזרות

אתם לא חייבים להשלים עם האובדן ועם הפלות חוזרות – פנו עוד היום למומחים בתחום

 ישנם זוגות שמשיגים הריונות ספונטאניים, אשר נופלים במהלך הטרימסטר הראשון של ההריון. כאשר ההפלות הן מעל שלוש פעמים, נחשב הדבר למצב של הפלות חוזרות. במקרים אלה מבצעים סדרה של בדיקות וכאשר כולן מתקבלות תקינות, מוגדר הדבר כמצב של הפלות על רקע בלתי מוסבר.

ישנם מקרים שבהם אפשר להתגבר על הפלות חוזרות דווקא ע”י טיפול בזרע.

מצב של הפלות חוזרות שסיבתן אינה ברורה הוא מצב מתסכל מאד המשאיר את הזוגות בחוסר אונים. באם בוצע בירור מקיף אצל האישה ולא התגלתה הסיבה להפלות, מומלץ לבצע אבחון מקיף לזרע כפי שנתאר להלן.  

הפלות חוזרות

מאחר ומצאנו במחקרים שלנו קשר בין פגמים במבנה ראש תא הזרע להפלות בטרימסטר הראשון, אנו מציעים לזוגות הסובלים מהפלות חוזרות על רקע בלתי מוסבר לבדוק האם קיימת בעיה במורפולוגיה העדינה של תאי הזרע ע”י אבחון הזרע במיקרוסקופ בהגדלה גדולה. באם מתגלה בעיה במורפולוגיה, נציע לבצע הפרייה חוץ גופית עם מיון של תאי הזרע התקינים מורפולוגית ביום שאיבת הביציות וזאת על מנת להשיג עובר בר- קיימא.

בנוסף, גילינו כי ישנם זיהומים חיידקיים במערכת המין של הגבר היכולים לגרום לנזק בחומר התורשתי שנמצא בראש תא הזרע שעשוי לגרום להפלה. לכן נמליץ גם על ביצוע תרבית זירמה במקרי הפלות חוזרות.

בדיקת הלוספרם

בדיקת זרע נוספת שחשוב לבצע במקרים של הפלות, היא בדיקת הלוספרם. בדיקה זו בודקת את שלמות החומר התורשתי בתאי הזרע – DNA fragmentation או DFI. 

ישנן עדויות בספרות המדעית כי אחוז גבוה של תאי זרע בעלי שברים בחומר התורשתי יכול להיות מעורב בקושי להשיג הריון או במקרי הפלות חוזרות ולכן בדיקת הלוספרם חשובה במקרים של הפלות חוזרות על רקע בלתי מוסבר.

WordPress Video Lightbox

לייעוץ, וקבלת עזרה. השאירו פרטים

או חייגו 073-3744845