הפלות חוזרות והטיפול בהן

על הקשר שבין איכות זרע הגבר והשפעתו על הפלות חוזרות

 

אתם לא חייבים להשלים עם האובדן ועם הפלות חוזרות – פנו עוד היום למומחים בתחום

ישנם זוגות שמשיגים הריונות ספונטאניים, אך אלו נופלים במהלך הטרימסטר הראשון של ההריון. כאשר ההפלות הן מעל שלוש פעמים, נחשב הדבר למצב של הפלות חוזרות. במקרים אלה מבצעים סדרה של בדיקות וכאשר כולן מתקבלות תקינות מוגדר הדבר כמצב של הפלות על רקע בלתי מוסבר.

הפלות חוזרות
הפלות חוזרות

מאחר ומצאנו במחקרינו קשר בין פגמים במבנה ראש תא הזרע להפלות בטרימסטר הראשון, אנו מציעים לזוגות הסובלים מהפלות חוזרות על רקע בלתי מוסבר לבדוק האם קיימת בעיה במורפולוגיה העדינה של תאי הזרע ע”י אבחון הזרע במיקרוסקופ בהגדלה גדולה. באם מתגלה בעיה במורפולוגיה, נציע לבצע הפרייה חוץ גופית עם מיון של תאי הזרע התקינים מורפולוגית ביום שאיבת הביציות וזאת בכדי להשיג עובר בר- קיימא.

בנוסף גילינו כי ישנם זיהומים חיידקיים במערכת המין של הגבר היכולים לגרום לנזק בחומר התורשתי שנמצא בראש תא הזרע וכך לגרום להפלה. לכן נמליץ גם על ביצוע תרבית זירמה במקרי הפלות חוזרות.

אפשר להתגבר על הפלות חוזרות בעזרת מגוון בדיקות.

בדיקות המתבצעות במרכז למקרי תת-פוריות הנובעת מהגבר

  • השבחת זרע בשיטת מפל הצפיפות. בשיטה זו מעשירים את אוכלוסיית תאי הזרע בעלי המורפולוגיה התקינה וכן את התאים שבתנועה. תהליך זה מניב אחוזי הצלחה גבוהים יותר משיטות השבחה אחרות.
  • חיפוש תאי זרע במקרים של אזואוספרמיה (חוסר בתאי זרע) בבדיקה זו משלבים תצפית מדוקדקת על דגימת הזרע תחת מיקרוסקופ בהגדלה גדולה יחד עם שעות חיפוש רבות והכנה נכונה של המטופל לבדיקה.
  • הקפאה תאים שנמצאו בחיפוש יוקפאו לצורך גיבוי ובהמשך ישמשו בתהליך IVF להפריית ביציות האישה.
  • מיון עבור תרומת ביציות בחו”ל את התאים התקינים מורפולוגית שולחים עבור תהליך תרומת ביציות.
  • הלוספרם בדיקה לשלמות DNA בתא הזרע. בבדיקה זו נעשית צביעה מיוחדת המאפשרת להבחין בין תאי זרע שמורים לתאים בהם ישנם שברים בDNA

משרד הבריאות ערך בדיקות מקיפות ומעמיקות והתרשם מהמקצועיות של מרכז ברטוב לפוריות הגבר.

 

אנחנו מחויבים לשמור על פרטיות כל הפונים. לא נעביר את הפרטים שלכם הלאה.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out LoudPress Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out LoudPress Enter to Stop Reading Page Content Out LoudScreen Reader Support
WordPress Video Lightbox

לייעוץ, וקבלת עזרה. השאירו פרטים

או

חייגו 073-3744845