סיבות לכישלון הפריה חוץ גופית

הפריה חוץ גופית היא טכנולוגיית רבייה מסייעת בשימוש נרחב שכוללת שילוב של ביצית וזרע בצלחת מעבדה ולאחר מכן העברת העובר שנוצר אל הרחם. אמנם יש להפריה חוץ גופית אחוזי הצלחה גבוהים, אך לא תמיד היא מצליחה, וישנן מספר סיבות לכישלון הפריה חוץ גופית.

סיבות לכישלון הפריה חוץ גופית, ברטוב, שיטת ברטוב

אחת הסיבות הנפוצות ביותר לכישלון הפריה חוץ גופית היא גיל האישה. ככל שהאישה מתבגרת, האיכות והכמות של הביציות שלה יורדות, מה שעלול להקשות על השגת הריון מוצלח. נשים מעל גיל 35 נמצאות בסיכון גבוה יותר לכישלון הפריה חוץ גופית, וכך גם נשים עם מצבים רפואיים מסוימים, כגון תסמונת שחלות פוליציסטיות או אנדומטריוזיס.

סיבה נפוצה נוספת לכישלון הפריה חוץ גופית היא איכות העובר. גם אם העובר נראה טוב תחת מיקרוסקופ, עלולים להיות לו הפרעות כרומוזומליות או פגמים אחרים שמונעים ממנו להתפתח כראוי. במקרים מסוימים, העובר עלול אפילו לא להשתיל ברחם, מה שעלול להוביל למחזור כושל.

בעיות ברחם יכולות גם לתרום לכישלון. לדוגמה, אם לרחם יש מומים כמו שרירנים או הידבקויות, עלול להיות קשה לעובר להשתיל ולצמוח כראוי. באופן דומה, אם רירית הרחם דקה מדי או עבה מדי, ייתכן שהיא לא תורמת להשתלה.

גורמי אורח חיים יכולים גם לשחק תפקיד באחוזי ההצלחה של הפריה חוץ גופית. לדוגמה, נשים מעשנות הוכחו כבעלי אחוזי הצלחה נמוכים יותר מאשר ללא מעשנות, שכן עישון עלול להשפיע על איכות הביציות ועל רירית הרחם. באופן דומה, לנשים הסובלות מעודף משקל או השמנת יתר עשויות להיות קשה יותר להגיע להריון מוצלח עם IVF

מרפאות שונות עשויות להשתמש בתרופות שונות, מינונים ותזמון שונים לגירוי השחלות והחזרת ביציות, מה שיכול להשפיע על איכות וכמות הביציות שנשלפו. בנוסף, לחלק מהמרפאות עשויות להיות טכניקות מעבדה טובות יותר או ניסיון טוב יותר עם סוגים מסוימים של מטופלים, מה שיכול להשפיע על שיעור ההצלחה הכולל.

כישלון הפריה חוץ גופית יכול להיגרם ממגוון גורמים, לרבות גיל ובריאות האישה, איכות העובר, בעיות ברחם, גורמי אורח חיים ופרוטוקול ההפריה החוץ גופית בשימוש. אמנם הפריה חוץ גופית יכולה להיות שיטה יעילה ביותר להשגת הריון, אך היא לא תמיד מצליחה, ועל המטופלים להיות מודעים לסיבות הפוטנציאליות לכישלון הפריה חוץ גופית.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מאמרים נוספים

כשלונות ב-IVF

IVF (הפריה חוץ גופית) היא טכנולוגיית רבייה מסייעת בשימוש נרחב המסייעת לזוגות הנאבקים בבעיות פוריות להגיע להריון. אמנם הפריה חוץ גופית הוכחה כמוצלחת עבור זוגות

קרא עוד »

הפלות חוזרות

הפלות חוזרות, המכונה גם אובדן הריון חוזר, היא חוויה קורעת לב ומאתגרת עמה מתמודדים זוגות רבים. זה מתייחס להתרחשות של שלושה או יותר אובדן הריון

קרא עוד »

בדיקת זרע פרטית

בדיקת זרע פרטית היא שירות בעל ערך המאפשר לאנשים להעריך את הפוריות שלהם ולקבל תובנות לגבי בעיות רבייה אפשריות. חיבור זה בוחן את התהליך של

קרא עוד »
WordPress Video Lightbox

לייעוץ, וקבלת עזרה. השאירו פרטים

או חייגו 073-3744845