סיבות לכישלון הפריה חוץ גופית

הפריה חוץ גופית היא טכנולוגיית רבייה מסייעת בשימוש נרחב שכוללת שילוב של ביצית וזרע בצלחת מעבדה ולאחר מכן העברת העובר שנוצר אל הרחם. אמנם יש להפריה חוץ גופית אחוזי הצלחה גבוהים, אך לא תמיד היא מצליחה, וישנן מספר סיבות לכישלון הפריה חוץ גופית.

סיבות לכישלון הפריה חוץ גופית, ברטוב, שיטת ברטוב

אחת הסיבות הנפוצות ביותר לכישלון הפריה חוץ גופית היא גיל האישה. ככל שהאישה מתבגרת, האיכות והכמות של הביציות שלה יורדות, מה שעלול להקשות על השגת הריון מוצלח. נשים מעל גיל 35 נמצאות בסיכון גבוה יותר לכישלון הפריה חוץ גופית, וכך גם נשים עם מצבים רפואיים מסוימים, כגון תסמונת שחלות פוליציסטיות או אנדומטריוזיס.

סיבה נפוצה נוספת לכישלון הפריה חוץ גופית היא איכות העובר. גם אם העובר נראה טוב תחת מיקרוסקופ, עלולים להיות לו הפרעות כרומוזומליות או פגמים אחרים שמונעים ממנו להתפתח כראוי. במקרים מסוימים, העובר עלול אפילו לא להשתיל ברחם, מה שעלול להוביל למחזור כושל.

בעיות ברחם יכולות גם לתרום לכישלון. לדוגמה, אם לרחם יש מומים כמו שרירנים או הידבקויות, עלול להיות קשה לעובר להשתיל ולצמוח כראוי. באופן דומה, אם רירית הרחם דקה מדי או עבה מדי, ייתכן שהיא לא תורמת להשתלה.

גורמי אורח חיים יכולים גם לשחק תפקיד באחוזי ההצלחה של הפריה חוץ גופית. לדוגמה, נשים מעשנות הוכחו כבעלי אחוזי הצלחה נמוכים יותר מאשר ללא מעשנות, שכן עישון עלול להשפיע על איכות הביציות ועל רירית הרחם. באופן דומה, לנשים הסובלות מעודף משקל או השמנת יתר עשויות להיות קשה יותר להגיע להריון מוצלח עם IVF

מרפאות שונות עשויות להשתמש בתרופות שונות, מינונים ותזמון שונים לגירוי השחלות והחזרת ביציות, מה שיכול להשפיע על איכות וכמות הביציות שנשלפו. בנוסף, לחלק מהמרפאות עשויות להיות טכניקות מעבדה טובות יותר או ניסיון טוב יותר עם סוגים מסוימים של מטופלים, מה שיכול להשפיע על שיעור ההצלחה הכולל.

כישלון הפריה חוץ גופית יכול להיגרם ממגוון גורמים, לרבות גיל ובריאות האישה, איכות העובר, בעיות ברחם, גורמי אורח חיים ופרוטוקול ההפריה החוץ גופית בשימוש. אמנם הפריה חוץ גופית יכולה להיות שיטה יעילה ביותר להשגת הריון, אך היא לא תמיד מצליחה, ועל המטופלים להיות מודעים לסיבות הפוטנציאליות לכישלון הפריה חוץ גופית.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מאמרים נוספים

מעבדת פוריות הגבר

מעבדת פוריות הגבר היא מרכיב חיוני ברפואת הרבייה וממלאת תפקיד מכריע בהערכה ובטיפול באי פוריות גבר. זהו מתקן מיוחד המצויד בטכנולוגיה חדישה ומאויש על ידי אנשי מקצוע מיומנים המוקדשים לעזור לזוגות להגשים את חלומם להורות.

קרא עוד »

טיפולי פוריות לגבר

פוריות הגבר היא גורם מכריע בתהליך ההתעברות, וקשיים בתחום זה עלולים להביא מצוקה רגשית לזוגות המעוניינים להקים משפחה. למרבה המזל, התקדמות במדע הרפואה הובילה לטיפולי פוריות שונים של גברים

קרא עוד »

מומחה לפוריות הגבר

מומחה לפוריות הגבר , ממלאים תפקיד חיוני בסיוע לזוגות להגשים את חלומותיהם להקים משפחה. אנשי מקצוע בעלי הכשרה גבוהה
שימוש בטכנולוגיות וטכניקות מתקדמות .

קרא עוד »
WordPress Video Lightbox

לייעוץ, וקבלת עזרה. השאירו פרטים

או חייגו 073-3744845