ספירת זרע נמוכה – הסיבות

הסיבות לספירת זרע נמוכה

ישנן סיבות שונות למצב של ספירת זרע נמוכה, בין אם הן סיבות הקשורות אליכם או בין אם פחות. בעיות פוריות אצל הגבר מתקיימות ב-40% מהמקרים, בעוד שתמיד מומלץ לבצע אבחון פוריות עבור שני בני הזוג. מתקשים להיכנס להיריון? ישנן שיטות מומלצות בשנים האחרונות להתגבר על חוסר פוריות.

בשנים האחרונות, תחום בעיות הפוריות חווה שינויים ניכרים. בין אם קיימת ספירת זרע נמוכה אצל הגבר או ביציות שאינן תקינות אצל האישה, ישנן דרכים לנסות ולהתגבר על בעיות מצערות אלו. החלום להקים תא משפחתי ובית בישראל הוא חלום שכולנו חולקים, כך שעל חלום זה לא כדאי לוותר. במידה וניסיתם הכול אך כלום לא עבד לטובתכם, תמיד תוכלו לבדוק לגבי אימוץ ודרכים נוספות לגדל ילדים באהבה שלמה. אז מה הן הסיבות לספירת זרע נמוכה אצל הגבר וכיצד נין להתגבר על הנושא?

מדוע יש ספירת זרע נמוכה?

כידוע, איכות הזרע יורדת עם השנים. יחד עם זאת, לפעמים גם קיימים מצבים בהם ספירת הזרע היא נמוכה גם ללא כל קשר לגיל הבחור. אם אתם חוששים שגם לכם יש ספירת זרע נמוכה, קודם כל כדאי לגשת ולבצע אבחון פוריות אצל הגבר, וכך תוכלו לשלול או לאשש את החששות. הסיבות לספירת זרע נמוכה עשויות להיות מגוונות, ביניהן למשל הסיבה של סוגי תחתונים אשר מאוד לוחצים על אזור מפשעתו של הגבר.

במידה ואתם נהנים מספורט הרכיבה על אופניים, קחו בחשבון שהטמפרטורה באזור המפשעה עולה בזמן האימון שלכם. בכדי להתגבר על כך, יש להתעניין לגבי מכנסוני רכיבה אשר מספקים אוורור טוב יותר באזור המפשעה. אגב, סיבות נוספות לספירת זרע נמוכה הן גם: הרעלות סביבתיות וזיהום אוויר, שומן וכולסטרול גבוה, לחץ דם לא תקין, תרופות ועוד.

מה ניתן לעשות בכדי להתגבר על בעיות פוריות אצל הגבר?

אם אתם חווים קשיים בכניסה להיריון, קודם כל אל חשש, כי יכול להיות שהפתרון ממש מעבר לפינה. במקרים רבים, זוגות בוחרים לעבור הפריות חוץ גופיות, במהלכן הרופאים בוררים את הזרעים האיכותיים והביציות האיכותיות.

לאחר מיון קפדני מאוד של זרעוני הגבר, ניתן לבצע מניפולציות שונות של החדרת הזרע ישירות אל תוך ביצית בודדת. כיום, ישנן שיטות שונות המסייעות לאנשים רבים ברחבי העולם להתגבר על בעיות בפוריות. אם אתם נמנים בין הזוגות אשר נתקלים בקושי להיכנס להיריון, כדאי לזכור שגם סמים ואלכוהול עשויים לגרום לקושי זה. לחצים וסטרס נפשי גם עשויים לגרום לספירת זרע נמוכה, כך רלוונטי גם לגבי אורח חיים מלחיץ.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מאמרים נוספים

כל מה שצריך לדעת על IVF

מהו IVF? IVF (הפריה חוץ גופית) הוא תהליך רפואי מתקדם שבו ביציות מופרות בזרע מחוץ לגוף האישה, ולאחר מכן מוחזרות לרחם כדי להתחיל הריון. תהליך

קרא עוד »
WordPress Video Lightbox

לייעוץ, וקבלת עזרה. השאירו פרטים

או חייגו 073-3744845