בדיקת זרע פרטית

בדיקת זרע פרטית מתבצעת למעשה בכמה שלבים. לפני כן, צריך להבין מה זה בכלל אומר בעצם. גבר בוגר מייצר כ- 100 מיליון זרעונים ביום, ובסך הכל במהלך חייו יותר מטריליון.
התהליך של ייצור הזרע כלומר מתאי אב ועד לזרעונים בשלים נמשך כ־70 יום. בדיקת זרע משקפת תהליכים שקרו מספר חודשים לפני כן באשכים. הנוזל של הזרע כולל חוץ מהזרעונים, גם הפרשות מבלוטות שהנוזל עובר דרכן בדרכו בדרכו החוצה, כמו למשל בלוטת הערמונית.

איך נעשת בדיקת זרע פרטית?

בדיקת זרע נעשית בבעיות פריון אצל בני זוג. ב 20% מהמקרים הבעיה העיקרית היא הפרעה אצל הגבר. כמו כן, מתברר שאצל 20% – 40% ממקרי האי פריון השינויים בזרע גורמים לתופעה.
התהליך מתבצע בצורה הבאה: הזרע ניתן לתוך כלי נקי. אסור להשתמש בחומרי סיכה כמו קרם, סבון וכו’, בגלל שהם יכולים להשפיע על תוצאות הבדיקה. צריך להימנע משפיכה בין יומיים לחמישה ימים לפני הבדיקה.

בדיקת זרע פרטית, בדיקת זרע, ברטוב המרכז לפריות הגבר

צריך להגיע לבדיקה במעבדה תוך שעה, והזרע צריך להיות בטמפרטורת החדר או הגוף. במעבדות שונות משתמשים בקריטריונים וערכי ייחוס שונים כדי לבצע בדיקת זרע תקינה. כאשר בודקים את התוצאות של הבדיקת זרע, יש הרבה חשיבות לדעת באיזו מעבדה היא בוצעה ובאיזה קריטריונים הם השתמשו.
ככאשר בודקים את התןמאות ומפרשים אותם צריך לבדוק ההקשר הכללי שבו נלקחה הבדיקה ואת תוצאות הבדיקות של בת הזוג.

לפעמים קיים שוני בתוצאות הבדיקה של אותה הדגימה בין מעבדות שונות, ולפעמים גם בין בודקים שונים באותה מעבדה. זה קורה במיוחד בהערכת המורפולוגיה. לצורך הערכה אנדרולוגית כדאי לבצע לפחות שתי בדיקות באותה המעבדה.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מאמרים נוספים

השבחת הזרע

מהי השבחת הזרע? התהליך של הליך השבחת הזרע נקבע על פי 3 גורמים ולכן כדאי לדעת איך בדיוק עושים את הליך ההשבחה ומה אחוזי ההצלחה.

קרא עוד »

בדיקת פוריות לגבר

מהי זה בעצם בדיקת אי פוריות לגבר? נראה קודם את הנתונים: המקור של 20% מהמקרים של אי הפריון הם בגבר, ועוד 40% – 30% מהמקרים

קרא עוד »
WordPress Video Lightbox

לייעוץ, וקבלת עזרה. השאירו פרטים

או חייגו 073-3744845