איכות זרע נמוכה (זרע חלש)

איכות זרע נמוכה זה מצב נתון שחשוב להכיר ולהתמודד איתו.

בבדיקות הזרע השונות נמדדים פרמטרים שונים של איכות הזרע. מתוך פרמטרים אלו, 3 פרמטרים הם החשובים ביותר:

  1. כמות תאי הזרע- על פי ערכי ארגון הבריאות העולמי, ערכים תקינים של כמות הם מעל 15 מיליון תאי זרע ליחידת נפח (מ”ל) וסה”כ בכל הזירמה מעל 40 מיליון.
  2. תנועת תאי הזרע– ערכים תקינים הם מעל 40% תאים בתנועה.
  3. מורפולוגיה- מבנה תאי הזרע. ערכים תקינים הם מעל 4% תאים בעלי מבנה תקין (על פי קריטריונים של שיטת קרוגר).
איכות זרע נמוכה
איכות זרע נמוכה

ערכים תקינים של שלושת הפרמטרים הללו חשובים להשגת הריון ספונטני.

איכות זרע נמוכה

(או זרע חלש) מוגדרת במקרים בהם יש ירידה באחד מהפרמטרים הללו או בכמה מהם.  במקרים אלו יתכן ויהיה קושי להשיג הריון וידרשו טיפולי פוריות מסוגים שונים.

 

איכות זרע נמוכה במיוחד – כאשר איכות הזרע נמוכה במיוחד או אחרי כשלונות בטיפולי הזרעה, יש צורך בשימוש בטיפולי הפריה חוץ גופית, אך גם הם לא תמיד מצליחים להתגבר בכל המקרים על בעיית איכות הזרע.

כאשר ערכי המורפולוגיה ירודים והזוג חווה כישלונות חוזרים בטיפולי IVF או כאשר המורפולוגיה של הזרע נמוכה כל כך עד שלא נמצאים כלל תאים בעלי מבנה תקין, ניתן להיעזר בשיטת ברטוב (בשמה המדעי IMSI) כדי להשיג הריון בר קיימא.

על מנת להתמודד עם בעיית הזרע, יש תחילה לאבחן את הגורם לבעיה ולאפיין אותה במדויק.

אצלנו במרכז לפוריות הגבר של פרופ’ ברטוב מבצעים אבחון מעמיק של מבנה הזרע במיקרוסקופים מיוחדים שפיתחנו, המגדילים פי 6000. האבחון הזה מתבסס על הידע שצבר פרופסור ברטוב בהגדרת מהם הפרמטרים המבניים של תאי הזרע, המעידים על תא בעל פוטנציאל הריוני גבוה יותר.

בשיטה זו סורקים בסבלנות במשך שעות רבות את דגימת הזרע, תחת מיקרוסקופ בהגדלה גדולה מאד המאפשר לאבחן את מבנה תאי הזרע לפרטי פרטים ולאסוף אחד-אחד את הזרעונים שלהם יש פוטנציאל גבוה יותר להשגת הריון.

 

אנחנו מחויבים לשמור על פרטיות כל הפונים. לא נעביר את הפרטים שלכם הלאה.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out LoudPress Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out LoudPress Enter to Stop Reading Page Content Out LoudScreen Reader Support
WordPress Video Lightbox

לייעוץ, וקבלת עזרה. השאירו פרטים

או

חייגו 073-3744845