תנועתיות זרע נמוכה

תנועתיות זרע נמוכה, המכונה לעתים קרובות בחוגים רפואיים אסטנוזואוספרמיה, היא מצב המשפיע על מספר משמעותי של גברים ברחבי העולם. הוא מאופיין בירידה ביכולת הזרע לנוע ביעילות. מצב זה יכול להיות גורם מרכזי לעקרות גברית, מה שהופך אותו לדאגה עבור זוגות המנסים להרות.

תנועתיות זרע חיונית לתהליך ההתעברות הטבעי. כדי שיתרחש הריון, הזרע חייב לנוע דרך מערכת הרבייה של האישה כדי לפגוש ולהפרות ביצית. לזרע בעל תנועתיות נמוכה יש יכולת מופחתת לבצע מסע זה בהצלחה, ובכך להפחית את הסיכויים להפריה.

מספר גורמים יכולים לתרום לתנועתיות זרע נמוכה. אלו כוללים בחירות באורח החיים כגון עישון, צריכת אלכוהול מופרזת ושימוש בסמים מסוימים. גורמים סביבתיים, כגון חשיפה לרעלים וכימיקלים, יכולים גם הם להשפיע לרעה. בנוסף, מצבים רפואיים כמו וריקוצלה, חוסר איזון הורמונלי וזיהומים בדרכי הרבייה יכולים לפגוע בתנועתיות הזרע. חשוב גם לציין שגנטיקה יכולה למלא תפקיד, כאשר חלק מהגברים נוטים יותר לסבול ממצב זה.

תנועתיות זרע נמוכה, פוריות גברית

אבחון תנועתיות זרע נמוכה כרוך בניתוח זרע, שבו נבדקת דגימת זרע תחת מיקרוסקופ כדי להעריך את אחוז הזרע הנע. על פי תקני ארגון הבריאות העולמי (WHO), רמה בריאה של תנועתיות זרע היא כאשר 40% או יותר מהזרע נעים. הטיפול בתנועתיות זרע נמוכה תלוי בסיבה הבסיסית. שינויים באורח החיים, כגון שיפור התזונה, פעילות גופנית והימנעות מחומרים מזיקים, יכולים לפעמים לשפר את בריאות הזרע. טיפולים רפואיים עשויים לכלול תרופות, ניתוח למקרים כמו וריקוצלה או טכנולוגיות רבייה מסייעות (ART) כגון הפריה חוץ גופית (IVF) כאשר התעברות טבעית הופכת לאתגר.

חשוב שגברים החווים בעיות פוריות יפנו לרופא לקבלת אבחון וטיפול נאותים. הבנת העובדה שעקרות גברית היא בעיה נפוצה יכולה לסייע בהפחתת הסטיגמה ולעודד יותר גברים לפנות לעזרה. עם התמיכה והטיפול הנכונים, זוגות רבים עם אתגר זה עדיין יכולים להגשים את חלום ההורות שלהם.

במרכז לפוריות הגבר של פרופסור ברטוב השקענו שנות מחקר רבות ופיתחנו טכנולוגיות חדשות בתחום, בכדי לתת מענה דווקא לבעיות הפוריות הקיימות אצל הגבר. בזכות זה והודות לכך, אנחנו יכולים כיום לרדת לעומקן של הבעיות השונות אצל הגבר ולתת מענה משמעותי לבעיות שמתגלות.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מאמרים נוספים

כל מה שצריך לדעת על IVF

מהו IVF? IVF (הפריה חוץ גופית) הוא תהליך רפואי מתקדם שבו ביציות מופרות בזרע מחוץ לגוף האישה, ולאחר מכן מוחזרות לרחם כדי להתחיל הריון. תהליך

קרא עוד »
WordPress Video Lightbox

לייעוץ, וקבלת עזרה. השאירו פרטים

או חייגו 073-3744845