פוריות הגבר – יש דבר כזה

כל זוג שניסה להכנס להריון מספר פעמים ללא הצלחה, לרוב יודע שבנקודה הזו נדלקת נורת אזהרה מסוימת. הריון הוא תהליך שלא תמיד קורה ביום אחד. זה לא תמיד מעיד על בעיה, אך כשמנסים מספר פעמים ללא הצלחה, תמיד שווה להתחיל לבדוק את מה שאפשר כך שבמידה ויש בעיה, ניתן יהיה לאבחן ולנקוט בפתרון מתאים וכך למנוע בזבוז זמן יקר.

מה שכן, בשלב זה, זוגות רבים נוקטים צעדים כמו סדרת בדיקות מקיפה והתייעצות עם מומחים – עבור האישה. כמובן שבשלב זה שבו לא ידועה הבעיה – אם בכלל יש בעיה, כדאי ורצוי לבדוק את מה שאפשר, אך ההנחה הרווחת היא כי כל ענייני הפריון לרוב קשורים לאשה היות והיא זו שנושאת את העובר ברחם ואצלה תהליך הרבייה הוא קצת יותר מורכב מאשר אצל הגבר, מה שאומר שיש יותר שלבים שבהם דברים יכולים להשתבש, אבל פוריות הגבר היא חלק בלתי נפרד מקליטת הריון תקין וגם אליה חשוב להתייחס – ויפה שעה אחת קודם.

פוריות הגבר היא נושא שלא מדובר הרבה, ולא תמיד מקבל מענה מקיף ברפואה, ודאי לא ברפואה הציבורית, אך כשמסתכלים על פוריות הגבר חשוב להכיר את המספרים: בכמעט 50 אחוזים מהמקרים של אי הצלחה בקליטת הריון, הבעיה מיוחסת לפוריות הגבר (!). מדובר במספר לא מבוטל בכלל של מקרים, ובמקרה הזה, חשוב לא להתעלם מהסטטיסטיקה ולבדוק את פוריות הגבר במקביל לפוריות האישה. בירור פוריות הגבר צריך להעשות במקביל לא להדחות, היות וקיים סיכוי לא קטן שהבעיה היא בכלל אצל הגבר. פוריות הגבר נבדקת בבדיקת זרע די פשוטה, במהלכה בודקים את איכות הזרע לפי מספר פרמטרים ובכך, אם קיימת בעיה, ניתן לאבחן אותה ולנקוט צעדים מתאימים על מנת לסייע לזוג להכנס להריון. 

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מאמרים נוספים

כל מה שצריך לדעת על IVF

מהו IVF? IVF (הפריה חוץ גופית) הוא תהליך רפואי מתקדם שבו ביציות מופרות בזרע מחוץ לגוף האישה, ולאחר מכן מוחזרות לרחם כדי להתחיל הריון. תהליך

קרא עוד »
WordPress Video Lightbox

לייעוץ, וקבלת עזרה. השאירו פרטים

או חייגו 073-3744845