ניתוח מיקרוטסה: למי זה מתאים?

אזואוספרמיה היא מצב שכיח בקרב 1% מכלל הגברים וכ-10-15% מהגברים הפונים למרפאה לפוריות הגבר. במצב זה, יש העדר זרע בזירמה (נוזל הזרע), מה שגורם לכך שגבר המאובחן באזואוספרמיה לא יוכל להביא ילדים לעולם ללא התערבות כירורגית אשר תסייע לו בכך.

ברוב המקרים, אפשר, לפי המידע הקיים בבירור האנדרולוגיה, להבין את המקור לכך. לאזואוספרמיה לא-חסימתית, הטיפול הוא באמצעות ניתוח מיקרוטסה.

במצב זה, האשכים לא מצליחים לייצר זרע. הסיבות יכולות להיות גנטיות או מולדות, וכך או כך, הן שונות ומגוונות. לפעמים הן קשורות לדליות האשך, עניין גנטי, ולעתים מסיבות נרכשות כגון מחלות, טיפולים כימותרפיים, הקרנות, זיהומים וכיוב’. במקרים אלו, למרות שבנוזל הזרע עצמו לא מוצאים תאי זרע בנוזל הזרע, כן אפשר למצוא אותן בחלק גדול מהגברים האזואוספרמיים – ברקמת האשך. לכן, ניתוח מיקרוטסה היא בדיוק הפתרון המתאים למצב כזה. ניתוח מיקרוטסה  מאפשר סקירה נרחבת של רקמת האשך, ויתרון נוסף וחשוב הוא שגרימת הנזק האפשרית היא בעלת סיכויים קטנים ביותר. מדובר ביתרון מכריע, היות ואזור האשכים הוא רגיש מאוד, תאי הזרע הם קטנים מאוד וכל פרוצדורה, הליך או הניתוח המתרחשים באזור זה למעשה מסכנים את הגבר בגרימת נזק פיזי או תפקודי שעלול להחמיר את המצב. בעניין הזה, לניתוח מיקרוטסה יש יתרון כי הסיכוי לנזק הוא מזערי.

זו הסיבה שבגללה ניתוח מיקרוטסה הוא היעיל, המוביל והנבחר בכל המרכזים המובילים בעולם לפוריות הגבר. ניתוח המיקרוטסה למעשה ‘מציל’ זוגות רבים מהאפשרות של תרומת זרע או אימוץ, שכן בלי היכולת להשיג תאי זרע מהרקמות, גברים אזואוספרמיים למעשה יחשבו כעקרים. הניתוח המיקרו-כירורגי מאפשר לזוגות את הסיכויים הטובים והגדולים ביותר למצוא תאי זרע ולדאוג שיוכלו להביא לעולם ילד ביולוגי משלהם.

 

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מאמרים נוספים

מעבדת פוריות הגבר

מעבדת פוריות הגבר היא מרכיב חיוני ברפואת הרבייה וממלאת תפקיד מכריע בהערכה ובטיפול באי פוריות גבר. זהו מתקן מיוחד המצויד בטכנולוגיה חדישה ומאויש על ידי אנשי מקצוע מיומנים המוקדשים לעזור לזוגות להגשים את חלומם להורות.

קרא עוד »

טיפולי פוריות לגבר

פוריות הגבר היא גורם מכריע בתהליך ההתעברות, וקשיים בתחום זה עלולים להביא מצוקה רגשית לזוגות המעוניינים להקים משפחה. למרבה המזל, התקדמות במדע הרפואה הובילה לטיפולי פוריות שונים של גברים

קרא עוד »

מומחה לפוריות הגבר

מומחה לפוריות הגבר , ממלאים תפקיד חיוני בסיוע לזוגות להגשים את חלומותיהם להקים משפחה. אנשי מקצוע בעלי הכשרה גבוהה
שימוש בטכנולוגיות וטכניקות מתקדמות .

קרא עוד »
WordPress Video Lightbox

לייעוץ, וקבלת עזרה. השאירו פרטים

או חייגו 073-3744845