ניתוח מיקרוטסה: למי זה מתאים?

אזואוספרמיה היא מצב שכיח בקרב 1% מכלל הגברים וכ-10-15% מהגברים הפונים למרפאה לפוריות הגבר. במצב זה, יש העדר זרע בזירמה (נוזל הזרע), מה שגורם לכך שגבר המאובחן באזואוספרמיה לא יוכל להביא ילדים לעולם ללא התערבות כירורגית אשר תסייע לו בכך.

ברוב המקרים, אפשר, לפי המידע הקיים בבירור האנדרולוגיה, להבין את המקור לכך. לאזואוספרמיה לא-חסימתית, הטיפול הוא באמצעות ניתוח מיקרוטסה.

במצב זה, האשכים לא מצליחים לייצר זרע. הסיבות יכולות להיות גנטיות או מולדות, וכך או כך, הן שונות ומגוונות. לפעמים הן קשורות לדליות האשך, עניין גנטי, ולעתים מסיבות נרכשות כגון מחלות, טיפולים כימותרפיים, הקרנות, זיהומים וכיוב’. במקרים אלו, למרות שבנוזל הזרע עצמו לא מוצאים תאי זרע בנוזל הזרע, כן אפשר למצוא אותן בחלק גדול מהגברים האזואוספרמיים – ברקמת האשך. לכן, ניתוח מיקרוטסה היא בדיוק הפתרון המתאים למצב כזה. ניתוח מיקרוטסה  מאפשר סקירה נרחבת של רקמת האשך, ויתרון נוסף וחשוב הוא שגרימת הנזק האפשרית היא בעלת סיכויים קטנים ביותר. מדובר ביתרון מכריע, היות ואזור האשכים הוא רגיש מאוד, תאי הזרע הם קטנים מאוד וכל פרוצדורה, הליך או הניתוח המתרחשים באזור זה למעשה מסכנים את הגבר בגרימת נזק פיזי או תפקודי שעלול להחמיר את המצב. בעניין הזה, לניתוח מיקרוטסה יש יתרון כי הסיכוי לנזק הוא מזערי.

זו הסיבה שבגללה ניתוח מיקרוטסה הוא היעיל, המוביל והנבחר בכל המרכזים המובילים בעולם לפוריות הגבר. ניתוח המיקרוטסה למעשה ‘מציל’ זוגות רבים מהאפשרות של תרומת זרע או אימוץ, שכן בלי היכולת להשיג תאי זרע מהרקמות, גברים אזואוספרמיים למעשה יחשבו כעקרים. הניתוח המיקרו-כירורגי מאפשר לזוגות את הסיכויים הטובים והגדולים ביותר למצוא תאי זרע ולדאוג שיוכלו להביא לעולם ילד ביולוגי משלהם.

 

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מאמרים נוספים

כל מה שצריך לדעת על IVF

מהו IVF? IVF (הפריה חוץ גופית) הוא תהליך רפואי מתקדם שבו ביציות מופרות בזרע מחוץ לגוף האישה, ולאחר מכן מוחזרות לרחם כדי להתחיל הריון. תהליך

קרא עוד »
WordPress Video Lightbox

לייעוץ, וקבלת עזרה. השאירו פרטים

או חייגו 073-3744845