הכנת זרע לתרומת ביציות

“שיטת ברטוב” – הכנת זרע לתרומת ביציות 

עומדים לפני תרומת ביציות- עצרו רגע וקראו:
הכנת זרע לתרומת ביציות זה תהליך מורכב. ישנם מטופלים שנכשלו במספר רב של טיפולי הפריה חוץ גופית והופנו לטיפולי הפריה בחו”ל בשימוש בביציות של תורמת צעירה. למרות שהביציות שמשמשות להפריה בטיפול כזה הן בדרך כלל איכותיות ביותר, עדיין ישנם מטופלים שנכשלו מספר פעמים בטיפול זה בגלל מורפולוגיה ירודה של הזרע. במקרים כאלו אנו ממליצים לבצע מיון של תאי הזרע התקינים מורפולוגית ובאותם התאים להשתמש בתהליך תרומת הביציות.

המיון מומלץ גם במקרים שמראש ידועה בעיה במורפולוגיה של הזרע עוד לפני שהזוג חווה כישלון בתהליך תרומת הביצית.

במקרים אלו ניתן למיין ולבחור תאי זרע בודדים בעלי איכות מבנה גרעין גבוה. המיון והבחירה נעשים בסיוע מיקרוסקופ מיוחד הנותן לנו אפשרות לבחון את התאים בהגדלה גדולה של עד פי 6000; תאי הזרע הממויינים מוקפאים או מועברים (טריים) ליחידת ה IVF בה מתבצע הטיפול, בארץ או בחו”ל. האמבריולוג יזריק את תאי הזרע בעלי האיכות הגבוהה ביותר שנבחרו לביציות בעלות האיכות המורפולוגית הטובה ביותר.

השיטה מבוססת על 80 הגדרות שונות של מבנה ראש תא הזרע. הגדרות אלו פותחו ע”י פרופ’ ברטוב במחקר שנמשך כ-20 שנה בשימוש במיקרוסקופים אלקטרונים חודר (TEM) וסורק (SEM) המגדילים פי 20,000. לשימוש הקליני, פותח מיקרוסקופ אור הפוך המגדיל פי 6,000 הנעזר באופטיקת DIC.

השיטה פורסמה בכתבי עת מדעיים ידועים והיא:

  • מכפילה את שיעור ההריונות
  • מגבירה את שיעור ההשרשה של העוברים
  • מקטינה את שיעור ההפלות בטרימסטר הראשון
  • ובסיכומו של דבר מעלה פי 2 את הסיכוי ללידת יילוד חי

אנחנו מחויבים לשמור על פרטיות כל הפונים. לא נעביר את הפרטים שלכם הלאה.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out LoudPress Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out LoudPress Enter to Stop Reading Page Content Out LoudScreen Reader Support
WordPress Video Lightbox

לייעוץ, וקבלת עזרה. השאירו פרטים

או

חייגו 073-3744845