בעיות פוריות בלתי מוסברות

בעיות פוריות בלתי מוסברות

גם במקרים בהם אתם, כזוג, עוברים בדיקות פוריות ונמצא כי הכול תקין, ישנו הסיכוי שתחוו קושי בכניסה להיריון. יותר מ-20% מהזוגות המתמודדים עם בעיות פוריות, הינם זוגות אשר הסיבה לקושי בהתמודדותם אינה מוסברת. אז כיצד בכל זאת מזהים את מקור בעיית הפוריות?

אין ספק כי בשנים האחרונות, חלו התפתחויות משמעותיות ביותר בכל מה שקשור לבעיות פוריות, קושי בכניסה להיריון וכדומה. למעשה, בכדי לנסות ולאתר את מקור הקושי בכניסה להיריון, לעיתים יש לעבור בדיקות מרובות, כך שהתהליך אכן עשוי להיות ממושך. בכל מקרה בו זוג מתקשה להיכנס להיריון, קיים הסיכוי שמקור הבעיה היא אצל הגבר, אצל האישה או אצל שניהם. בעיות פוריות בלתי מוסברות הן מינוח רפואי לכל דבר, ומונח זה בעצם מתייחס לזוגות אשר מתקשים להיכנס להיריון, למרות שעל סמך בדיקותיהם השונות עושה רושם כי הכול תקין. מה עוד כדאי לדעת לגבי בעיות פוריות, אבחון תאי זרע ועוד?

אבחון בעיות פוריות

במעבדה מפוקחת ותחת תנאים העומדים בתקנים הרלוונטיים, ניתן לבצע בדיקות אבחון לבעיות פוריות שונות. בין אם יש צורך לאבחן בעיות פוריות אצל האישה או אצל הגבר, הבחירה במעבדה הנכונה היא חשובה מאיןערך. אין ספק, הדבר האחרון שיש להתפשר עליו הוא מעבדה לאבחון בעיות פוריות, במיוחד אם אתם מתקשים להיכנס להיריון מתוך סיבות של בעיות פוריות בלתי מוסברות.

ישנן שיטות רבות ודרכים לזהות את מקור הבעיה, בין אם אצל הגבר, אצל האישה או אצל שניהם. יחד עם זאת, חשוב באותה הנשימה גם לציין כי במקרים מסוימים לא ניתן לזהות את מקור הבעיה, מה שמוביל זוגות לאמץ ילדים או לפנות לפונדקאות ושיטות אחרות להתברך בילודה.

בדיקה מדויקת של אחוזי התאים התקינים בגוף

במקרים מסוימים, כאשר מתגלים אחוזים גבוהים של תאים שאינם תקינים אצל הגבר או אצל האישה, נדרשים פתרונות אחרים. אחד הפתרונות הוא הפריה חוץ גופית, כאשר השאיבה של הביציות תתבצע בד בבד עם מיון תאי הזרע הגבריים.

לאחר מיון קפדני ומבוקר במעבדה של תאי הזרע וביציות האישה, ניתן לנסות ולבצע הפריה חוץ גופית בהצלחה. כך ניתן להתגבר על בעיות פוריות שונות, ולמצוא פתרונות יעילים עבור הצורך הטבעי להיכנס להיריון. בעיות פוריות בלתי מוסברות אמנם עשויות להישאר בגדר תעלומה, אך אל תתייאשו לעולם, מפני שבסופו של דבר אתם מעוניינים להגשים את חלומכם ולהביא ילד לאוויר העולם.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מאמרים נוספים

הלוספרם

במאמר נעסוק בנושא של בדיקת הלוספרם (בדיקת שבירות DNA בתאי הזרע). הלוספרם  (בדיקת פרגמנטציה של DNA בראש תא הזרע) היא בדיקה חדשנית לאבחון איכותו ושלמותו

קרא עוד »

אבחון מורפולוגי של תאי זרע

תאי זרע הם תאי הרבייה הזכריים שאחראים על הפריית הביצית הנשית. המורפולוגיה של תאי הזרע היא גורם חשוב בקביעת יכולתם להפרות ביצית. אבחון מורפולוגי של

קרא עוד »

בדיקת רזרבה שחלתית

בדיקת רזרבה שחלתית היא הליך רפואי שמעריך את פוטנציאל הפוריות של האישה על ידי מדידת כמות ואיכות הביציות שנותרו. זה חשוב לנשים שמנסות להרות, שכן

קרא עוד »
WordPress Video Lightbox

לייעוץ, וקבלת עזרה. השאירו פרטים

או חייגו 073-3744845