אלינור וארתור זכו לתאומות דרך מיון תאי זרע

הכירו את אלינור וארתור דזורייב.

זוג צעיר שניסה להיכנס להיריון, כמו כל זוג נורמלי, רק שהם חוו אי הצלחות רבות בכך במשך שנים ארוכות. בהתחלה הם לא התרגשו וידעו שזה לפעמים עלול לקחת זמן, אבל לאחר כשלוש שנים כאלה, הם פנו לקופת החולים. את בדיקות הפוריות אלינור עברה בהצלחה רבה, אך עדיין הרופאים הורו לה לעבור טיפולי פריון וכששאלה אותם אם יש איזשהי בעיה כלשהי אצל בעלה או אצלה הם השיבו לה שבמקרים כאלה תמיד מטפלים באישה.

 

 

שש שנים של טיפולים כאלה היא עברה. שש שנים של בכי וקושי למרות שהיא בריאה לגמרי והכל אצלה תקין. ארתור שהיה מזריק לה לבטן בהוראת הרופאים, הוא היה מרגיש לא נעים וכואב בשבילה. לאחר שש השנים הללו, הזוג דזורייב ניגש לפרופ’ ברטוב, המושיע שלהם, שהיה הרופא היחיד שקבע שהבעיה היא לא אצל אלינור אלא שיש לעבור תהליך של מיון תאי זרע במעבדה. כמובן שהזוג הקשיב לו והלך בעצתו מאחר והיה התקווה האחרונה שלהם להביא ילדים לעולם.

מרכז ברטוב ושיטת מיון תאי זרע

ארתור ואלינור הגיעו להיבדק במעבדה כחלק מתהליך מיון תאי זרע, כפי שהפרופסור הורה להם לעשות. בדיקות המעבדה של ברטוב הן מתקדמות ונעשות באמצעות מיקרוסקופים המאפשרים לאתר בעיות שאינן צצות בבדיקת זרע רגילה בקופות החולים. בבדיקה מהסוג הזה ניתן לבחון את המבנה שלו ואת המורפולוגיה שלו לפרטי פרטים ובכך למצוא פתרונות מתאימים לבעיות שונות שלפעמים נראה לזוג המיואש שאינן ניתנות לפתרון.

התאומות דזורייב (שיטת ברטוב - מיון תאי זרע)
התאומות דזורייב (שיטת ברטוב – מיון תאי זרע)

כאשר החלו בתהליך מיון תאי זרע, ארתור נכנס לבדיקות הזרע המתקדמות ובהן התגלה כי אחוז תאי הזרע התקינים הוא נמוך מאוד. כתוצאה מכך ביום שאיבת הביציות של אלינור נצטרכו הרופאים והאחיות להיאבק על התאים הטובים שבזרע של ארתור עד שהצליחו לאסוף מספיק תאים כאלה לכל הביציות. לאחר מכן העבירו אותם למעבדה להפרייה חוץ גופית על מנת להזריקם לביציות של אלינור.

 

את הבשורות המעולות אלינור קיבלה בעבודה. בניסיון הראשון להפרייה חוץ גופית הם הצליחו להיכנס להיריון. ולא סתם היריון, תאומות! אין לתאר את רמות האושר שעטף את הזוג מאז אותם רגעים ואז היום. הם הבינו שרפואה היא לא מילה גסה בתחום הפריון וכי שווה להמשיך ולנסות מבלי להתייאש, גם אם האור בקצה המנהרה נראה רחוק מאוד.

WordPress Video Lightbox

לייעוץ, וקבלת עזרה. השאירו פרטים

או חייגו 073-3744845