בדיקת פוריות לגבר

מהי זה בעצם בדיקת אי פוריות לגבר?

נראה קודם את הנתונים: המקור של 20% מהמקרים של אי הפריון הם בגבר, ועוד 40% – 30% מהמקרים הם בגלל בעיית פריון גם של הגבר וגם של האישה.

חלק מהסיבות הן הפיכות, וניתן לטפל בהן. יש סיבות שאפשר לעקוף באמצעות טיפולי הפריה חוץ גופית או שימוש בזרע תורם. קיימים גורמים לאי-פיריון שהם מסכני חיים למשל גידולי אשך. אם זה נובע מהפרעות גנטיות זה יכול לעבור בתורשה לצאצא.

הבירור הראשוני של הבדיקת פוריות לגבר כולל בדיקה של תזמון ותדירות יחסי המין, משך הזמן של אי הפריון, היסטוריה של מחלות שמועברות מינית, היסטוריה של מחלות ילדות או הפרעות, עיכוב בהתפתחות מינית או גדילה, מחלות סיסטמיות כמו סוכרת ומחלות דרכי נשימה עליונות, ניתוחים במפשעות, אשכים, חשיפה לתרופות, אלכוהול וחומרים רעילים אחרים, סיפור משפחתי של בעיות פריון ועוד.

בידקת פוריות לגבר, ברטוב

חלק מתהליך הבדיקה זו בדיקה עם דגש על מבנה גוף, פיזור שיער, התפתחות שדים, בדיקת הפין ומיקום פתח השופכה, מישוש גודל ומרקם האשכים, בדיקת ווריקוצלה, בדיקה רקטלית להערכת גודל ומרקם בלוטת הערמונית ועוד.

הבדיקת בדיקת פוריות לגבר מבוצעת אחרי 7-2 ימי הימנעות מקיום יחסי מין, כשהגבר פולט לתוך כוסית נקייה. בדיקה צריכה להגיע למעבדה תוך שעה וגם חשוב שהחשיפה תהיה לטמפרטורה של 37-25 מעלות צלזיוס. בבדיקה באמצעות שיטת Kruger אפשר גם לחזות שיעורי הפריה ירודים ב IVF- ואת הצורך בטיפול במיקרומניפולציה.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מאמרים נוספים

כשלונות ב-IVF

IVF (הפריה חוץ גופית) היא טכנולוגיית רבייה מסייעת בשימוש נרחב המסייעת לזוגות הנאבקים בבעיות פוריות להגיע להריון. אמנם הפריה חוץ גופית הוכחה כמוצלחת עבור זוגות

קרא עוד »

הפלות חוזרות

הפלות חוזרות, המכונה גם אובדן הריון חוזר, היא חוויה קורעת לב ומאתגרת עמה מתמודדים זוגות רבים. זה מתייחס להתרחשות של שלושה או יותר אובדן הריון

קרא עוד »

בדיקת זרע פרטית

בדיקת זרע פרטית היא שירות בעל ערך המאפשר לאנשים להעריך את הפוריות שלהם ולקבל תובנות לגבי בעיות רבייה אפשריות. חיבור זה בוחן את התהליך של

קרא עוד »
WordPress Video Lightbox

לייעוץ, וקבלת עזרה. השאירו פרטים

או חייגו 073-3744845