בעיות פוריות אצל גברים – כל מה שצריך לדעת

אם בעבר היה נהוג לחשוב שמקורן של בעיות פוריות הוא אצל נשים, היום כבר ברור לעולם הרפואה שהבעיות הללו מתחלקות בין גברים, נשים ורקע בלתי מוסבר כאשר למעשה מעל ל-45% מבעיות הפוריות של בני זוג הן של הגבר, 35% של האישה ו- 20% מצבים שאינם ברורים. ההגדרה של בעיות פוריות היא אי כניסה להריון כתוצאה מקיום יחסי מין באופן סדיר כשנה ללא אמצעי מניעה. המצב מוסיף להקשות כאשר גיל האישה הוא מעל 35. זוג כזה יוגדר כסובל מבעיות פוריות.

נעשה קצת סדר בנושא בעיות פוריות אצל גברים, הגורמים ואפשרויות הטיפול.

בעיות פוריות אצל גברים וחשיבות תזמון יחסי המין

הפריה היא איננה תהליך פשוט ולכן יש חשיבות רבה לתזמון קיום יחסי המין: במהלך קיום יחסי מין פולט הגבר מעל ל-20 מיליון תאי זרע אך רק אלפים יגיעו לביצית. הביצית שורדת כ-24 שעות לעומת הזרע ששורד כ-48 שעות באיברי הרבייה של האישה, כך שההסתברות להפריה אינה גדולה.

כ-45% מבעיות הפוריות אם כן הן של הגבר, אך מהן הסיבות לבעיות הפוריות אצל גברים? מה ניתן לעשות בכדי לפתור את הבעיות הללו?

סיפורי הצלחה - מרכז ברטוב לפוריות הגבר
סיפורי הצלחה – מרכז ברטוב לפוריות הגבר

הסיבות לבעיות פוריות אצל גברים והפתרונות שמציע מרכז ברטוב, המומחים לפוריות הגבר

מרכז ברטוב, המומחים לפוריות הגבר מציע מגוון פתרונות לבעיות פוריות אצל הגבר.

התהליך מתחיל עם ייעוץ והכוונה טלפונית על ידי צוות המרכז. במידת הצורך יגיעו בני הזוג לייעוץ מעמיק אצל פרופסור ברטוב וד”ר רעות ברטוב- שיפמן. לאחר מכן מתבצעת בדיקת זרע הנקראת הבדיקה המקיפה לפוריות הגבר/ אבחון מורפולוגי. בדיקה זו מתבצעת באמצעות מיקרוסקופ מיוחד, בהגדלה פי 6000 בו בוחנים את מבנה תאי הזרע, כמות הזרע ואיכותו. בסוף הבדיקה אנו נותנים המלצות להמשך טיפול הכוללות גם שילוב הרפואה האינטגרטיבית המכילה טיפול בצמחי מרפא. כאשר בני הזוג מבינים היכן הם עומדים ומה הולך לקרות ומהן ההמלצות שניתנו להן על ידי המרכז, לכל זוג מטופל מוצמד מנהל תיק לקוחות שדואג ללוות אותם בתהליך ובמידת הצורך, אם יש צורך אף נפגש עמם.

למי מתאימה הבדיקה הזו?

  • זוגות המעוניינים בבירור ראשוני
  • זוגות הסובלים מתת פוריות על רקע בלתי מוסבר
  • זוגות שחוו הפלות חוזרות
  • זוגות שנכשלו בהפריה חוץ גופית
  • אזואוספרמיה- חוסר בתאי זרע

לאחר קבלת ההמלצות ממרכז ברטוב, אם יש צורך, נציע את שיטת ברטוב IMSI. בבדיקה זו מתבצע מיון של תאי הזרע תחת מיקרוסקופ מיוחד שפותח המגדיל פי 6000 ובו מוצאים את התאים בעלי סיכויי ההיריון הטובים ביותר על סמך המורפולוגיה (מבנה) שלהם. אותם תאים נשלחים ליחידת ה- IVF ומוזרקים לביציות האישה. שיטה זו מכפילה את סיכויי ההצלחה להריון תקין. השיטה מבוססת על פי 80 פרמטרים שונים של מבנה תא הזרע. הללו פותחו על ידי פרופסור ברטוב למעלה מ-35 שנות מחקר.

בדיקות המתבצעות במרכז למקרי תת-פוריות הנובעת מהגבר

  • השבחת זרע בשיטת מפל הצפיפות. בשיטה זו מעשירים את אוכלוסיית תאי הזרע בעלי המורפולוגיה התקינה וכן את התאים שבתנועה. תהליך זה מניב אחוזי הצלחה גבוהים יותר משיטות השבחה אחרות.

 

  • חיפוש תאי זרע במקרים של אזואוספרמיה (חוסר בתאי זרע) בבדיקה זו משלבים תצפית מדוקדקת על דגימת הזרע תחת מיקרוסקופ בהגדלה גדולה יחד עם שעות חיפוש רבות והכנה נכונה של המטופל לבדיקה.

 

  • הקפאה תאים שנמצאו בחיפוש יוקפאו לצורך גיבוי ובהמשך ישמשו בתהליך IVF להפריית ביציות האישה.

 

  • מיון עבור תרומת ביציות בחו”ל את התאים התקינים מורפולוגית שולחים עבור תהליך תרומת ביציות.

 

  • הלוספרם בדיקה לשלמות DNA בתא הזרע. בבדיקה זו נעשית צביעה מיוחדת המאפשרת להבחין בין תאי זרע שמורים לתאים בהם ישנם שברים בDNA

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מאמרים נוספים

כשלונות ב-IVF

IVF (הפריה חוץ גופית) היא טכנולוגיית רבייה מסייעת בשימוש נרחב המסייעת לזוגות הנאבקים בבעיות פוריות להגיע להריון. אמנם הפריה חוץ גופית הוכחה כמוצלחת עבור זוגות

קרא עוד »

הפלות חוזרות

הפלות חוזרות, המכונה גם אובדן הריון חוזר, היא חוויה קורעת לב ומאתגרת עמה מתמודדים זוגות רבים. זה מתייחס להתרחשות של שלושה או יותר אובדן הריון

קרא עוד »

בדיקת זרע פרטית

בדיקת זרע פרטית היא שירות בעל ערך המאפשר לאנשים להעריך את הפוריות שלהם ולקבל תובנות לגבי בעיות רבייה אפשריות. חיבור זה בוחן את התהליך של

קרא עוד »
WordPress Video Lightbox

לייעוץ, וקבלת עזרה. השאירו פרטים

או חייגו 073-3744845