כשלונות בהזרעות

כשלונות בהזרעות זו אחת הבעיות שנובעות מפריון נמוך אצל הגבר. טיפולי הזרעה נעשים בתור קו ראשון של טיפול לזוגות שאינם מצליחים להיכנס להריון במהלך תקופה של מעל שנה.

טיפול זה מתאים למצבים בהם כמות תאי הזרע וערכי התנועה שלהם סבירים, שכן הזרע מוזרק לרחם של האישה ומשם צריך לעבור מרחק גדול עד לביצית שמחכה לו בחצוצרה.

אחוזי ההצלחה הכלל-ארציים של טיפולי ההזרעות הינם נמוכים למדי, עומדים על כ-15% הצלחה למחזור טיפול וכן כשלונות בהזרעות הם אחוז לא נמוך.
אך מכיוון שמדובר בטיפול קל יחסית, מקובל לבצע מספר סבבי טיפול אחד אחרי השני ולנסות להרות בדרך זו.
כשלונות הזרעה
כשלונות הזרעה

איבחון מורפולוגי ותרבית זירמה

ישנם מטופלים שעבורם גם מספר רב של טיפולי הזרעה לא מביאים להשגת הריון. במקרים אלה נמליץ על ביצוע בדיקה מעמיקה יותר לזרע הנקראת אבחון מורפולוגי של הזרע במיקרוסקופ בהגדלה גדולה. אבחון זה נועד לנסות לענות על השאלה, האם ייתכן שהסיבה לכישלונות הרבים בטיפולי ההזרעה, היא מורפולוגיה ירודה של הזרע והאם רק בגלל זה מתקיימים כשלונות בהזרעות.
לאור התוצאות שמתקבלות, ניתן להחליט האם להמשיך בטיפולי ההזרעה, לשנות את שיטת השבחת הזרע שננקטה כהכנה לטיפולים או לעבור לתהליך של הפריה חוץ גופית, ייתכן בשילוב עם מיון מורפולוגי של תאי הזרע התקינים (שיטת ברטוב IMSI)  – במקרים בהם מתגלה מורפולוגיה ירודה במיוחד.
בנוסף לבדיקת האבחון המורפולוגי אנו ממליצים על בצוע תרבית זירמה כדי לברר האם קיים זיהום חיידקי העשוי להוריד את סיכויי ההצלחה של טיפולי הפוריות.
מרכז ברטוב מציע לכם דרך אחרת.

אנחנו מחויבים לשמור על פרטיות כל הפונים. לא נעביר את הפרטים שלכם הלאה.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out LoudPress Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out LoudPress Enter to Stop Reading Page Content Out LoudScreen Reader Support
WordPress Video Lightbox

לייעוץ, וקבלת עזרה. השאירו פרטים

או

חייגו 073-3744845